DupleX Presents Lexy & K-Paul 14. února 2020

Již nějakou dobu vás napínáme ohledně headlinerů únorového valentýnského speciálu naší pravidelné rezidentní párty DupleX Presents, která vám pravidelně představuje ty největší ikony skvětové electronic music. Jelikož vám nevozíme pouze ty nejčerstvější jména, ale občas šáhneme i do hávu historie, tak pro tuto epizodu jsme pro vás nachystali jednu oldskůl lahůdku z doby, kdy elektro vládlo světu a mělo ještě takový ten svůj poctivý nezaměnitelný sound. Nebudeme to dále prodlužovat. Dámy a pánové. V pátek 14. února přijíždí do DupleXu průkopníci žánru Technoelectro, německá dvojice Lexy & K-Paul!

VSTUPENKY K DISPOZICI na www.duplex.cz/tickets/

Jak to tak bývá, vše špatné bývá k něčemu dobré. Takto by se dalo nazvat i jejich náhodné seznámení v berlínském klubu, kde se tito dva pánové dali do křížku kvůli jedné slečně. Vcelku kuriózní seznámení. Po nějaké době se setkávají opět, a to ve vydavatelství Low Spirit. Slovo dalo slovo, první smyčka chytla druhou, zajiskřilo se a od té doby se z nich stala nerozlučná dvojka, která pod označením Lexy & K-Paul brázdí kluby po celém světě. Jejich hudební cesta je zároveň neoddělitelně spjata s německou klubovou kulturou a elektronickou scénou.

Lexy & K-Paul vystoupí v DupleX, The Rooftop Venue v Praze v pátek 14. února 2020 v rámci valentýnské edice klubové rezidentní noci DupleX Presents. Bude to neuvěřitelných 12 let od jejich poslední show v České republice, které proběhlo 28. prosince 2007 v pražské Roxy. Ten samý rok také proběhlo jejich vystoupení v DupleXu a to konrétně 1. března 2007 v rámci MTV party, která byla rozlučkovou pro tehdejšího produkčního Jáju Ježka. Jeho jmenovec Štěpán Tokátko Ježek, který aktuálně v DupleXu působí na stejné pozici, si opět pozval toto německé duo, aby zavzpomínal na legendární zlatou éru klubu na Václavském náměstí. A my budeme moc rádi, když se společně s námi vrátíte zpátky do minulosti!

Facebook událost: www.facebook.com/events/333604930727566

Německé duo podpoří adekvátní český support složený z legendárních hráčů. Těšit se můžete na Orbitha, který je nedílně spjatý s párty Elektra, na které také Lexy & K-Paul vystoupili v ČR naposledy. Aleš přislíbil, že si pro vás připravý speciální „elektro set“. O další support se postará legenda, kterou Chris Sadler se svou nejdélé trvající klubovkou v ČR (Climax) bez pochyby je. Warm-up set si vezme na starosti ostřílený matador Manio. Closing set celého večera připraví již zmiňovaný rezidentní DJ a produkční klubu DupleX – Tokátko.

Lexy & K-Paul svého prvního velkého úspěchu dosahují v roce 1999 se skladbou „Do you like disco“, která vyšla téhož roku na Mayday kompilaci Soundtropolis. Následuje další hit „The greatest DJ“, nominovaný na hymnu Loveparade. Podobná situace nastává s hitem „Freak“ v roce 2000. Berlínská taneční scéna má o svých hrdinech jasno. Skladba dostává i svůj klip a umisťuje se na 20. příčku německého hudebního žebříčku. Další významným úspěchem je cena Amadeus za nejlepší hudební počin, kterou získávají u rakouských sousedů.

V roce 2001 vychází na labelu Low Spirit jejich debutové album „Loud“ a oba dva začínají mnohem častěji hrát po světě a stále více se věnují vlastní produkci a zdokonalování živých vystoupení, která jsou známa svou hudební precizností a experimenty. Na kontě mají taktéž několik remixů, např. pro Placebo, Goldfrapp, Westbama, nebo Jam & Spoon.

VSTUPENKY K DISPOZICI na www.duplex.cz/tickets/

A vy se na ně můžete těšit v pátek 14. února 2020 v pražském DupleXu!